Zdrowa przyszła mama

Mariusz

Jesteś w ciąży? W takim razie warto, byś dowiedziała się, na jakie badania musisz się zgłosić. Kontrola stanu zdrowia kobiety ciężarnej ma na celu wykrycie jakichkolwiek zaburzeń w funkcjonowaniu jej organizmu i szybkie przeciwdziałanie w przypadku powstającej choroby.

Należy bowiem pamiętać, że jakiekolwiek zaburzenia zdrowia w przypadku ciężarnej są niebezpieczne nie tylko dla niej, ale i dla dziecka. W czasie ciąży organizm kobiety może nie być wystarczająco silny, by poradzić sobie z nawet niegroźną infekcją, a dodatkowo nie wszystkie leki mogą być przyjmowane przez ciężarne.

Zachwiania w poziomie hormonów, liczbie czerwonych krwinek czy cukru we krwi mogą doprowadzić do zagrożenia ciąży, a nawet wpłynąć na rozwój płodu. Lekarz ginekolog musi zaznajomić pacjentkę z kalendarzem badań. Jeśli kobieta źle czuje się w ciąży i pozostaje w jej trakcie na zwolnieniu, często warunkiem wystawienia zwolnienia na dalszy miesiąc jest właśnie przedstawienie aktualnych wyników.

Do zalecanych badań zalicza się podstawowa morfologia i badanie moczu, sprawdzanie poziomu cukru we krwi oraz badanie wagi ciała, by upewnić się, że jej przyrost przebiega w sposób prawidłowy. Dodatkowo, sprawdzany jest czynnik PH wydzieliny pochwowej oraz robione jest USG płodu. Te i inne badania przeprowadzane są kilkakrotnie w trakcie ciąży, by można było porównać wyniki i łatwo wykryć nieprawidłową tendencję.

CELSENTRI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

USG w ciąży

Jednym z podstawowych badań, jakim poddają się ciężarne kobiety jest badanie ultrasonograficzne płodu, czyli USG. Dzięki niemu lekarz i rodzice mogą „podejrzeć” dziecko i upewnić się, że jego rozwój przebiega prawidłowo. Dla przyszłych rodziców takie badanie jest bardzo ważne również z innych niż medyczne powodów. Zobaczenie swojego dziecka na ekranie […]