Ciąża bez problemów

Mariusz

Wiele ciężarnych kobiet boi się o stan zdrowia swojego przyszłego dziecka. Na temat prawidłowego przebiegu ciąży narosło bowiem wiele mitów i  niejedna z pań woli „dmuchać na zimne” i daje wiarę w absurdalne nieraz przesądy, zamiast udać się do lekarza, który rozwieje ich wątpliwości.

Ponieważ ciąża nie jest chorobą i jeśli nie występują żadne komplikacje ani przeciwwskazania, to przyszła mama może prowadzić normalny tryb życia, uwzględniając jedynie dodatkową uwagę przy spożywaniu posiłków i uprawianiu sporów.

W swój kalendarz musi dodatkowo wpisać regularne kontrole u swojego lekarza ginekologa oraz badania, jakie jej zleci. Każda ciężarna musi bowiem co jakiś czas przechodzić badania sprawdzające je stan zdrowia (poprzez na przykład morfologię krwi) oraz stopień i prawidłowość rozwoju płodu (poprzez badania ultrasonograficzne).

Jeśli lekarz stwierdzi, że któreś z wyników odbiegają od normy, powinien zalecić dalsze testy. Już przed zajściem w ciążę warto wykonać komplet badań i udać się z nimi do lekarza, który po przeprowadzeniu wywiadu (pytania o choroby w rodzinie, zdrowie partnera itp.) może udzielić wskazówek co do zmiany trybu życia lub pokierować na dalsze badania.

BENLYSTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Zdrowa ciąża

Kiedy para decyduje się na zostanie rodzicami, często starają się zdobyć jak najwięcej informacji o tym, jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie się na przyjście dziecka na świat. Ze względu na fakt, że wiele osób, zarówno mężczyzn jak i kobiet, boryka się obecnie z problemem niepłodności, ważne jest, aby po […]