Ciąża bez problemów

Wiele ciężarnych kobiet boi się o stan zdrowia swojego przyszłego dziecka. Na temat prawidłowego przebiegu ciąży narosło bowiem wiele mitów i  niejedna z pań woli „dmuchać na zimne” i daje wiarę w absurdalne nieraz przesądy, zamiast udać się do lekarza, który rozwieje ich wątpliwości.

Ponieważ ciąża nie jest chorobą i jeśli nie występują żadne komplikacje ani przeciwwskazania, to przyszła mama może prowadzić normalny tryb życia, uwzględniając jedynie dodatkową uwagę przy spożywaniu posiłków i uprawianiu sporów.

W swój kalendarz musi dodatkowo wpisać regularne kontrole u swojego lekarza ginekologa oraz badania, jakie jej zleci. Każda ciężarna musi bowiem co jakiś czas przechodzić badania sprawdzające je stan zdrowia (poprzez na przykład morfologię krwi) oraz stopień i prawidłowość rozwoju płodu (poprzez badania ultrasonograficzne).

Jeśli lekarz stwierdzi, że któreś z wyników odbiegają od normy, powinien zalecić dalsze testy. Już przed zajściem w ciążę warto wykonać komplet badań i udać się z nimi do lekarza, który po przeprowadzeniu wywiadu (pytania o choroby w rodzinie, zdrowie partnera itp.) może udzielić wskazówek co do zmiany trybu życia lub pokierować na dalsze badania.

BENLYSTA

W kategorii: Ciąża, Ciąża bez problemów Tagi: 

You might like:

Dbaj o siebie w czasie ciąży! Dbaj o siebie w czasie ciąży!
Prawidłowy przebieg ciąży Prawidłowy przebieg ciąży
Jesteś w ciąży? Badaj się! Jesteś w ciąży? Badaj się!

Leave a Reply

Wyślij komentarz

© 2019 Ciąża. Wszystkie prawa zastrzeżone.