Jesteś w ciąży? Badaj się!

Mariusz

Chociaż ciąża to nie choroba, to nawet kobiety niemające problemów z jej przebiegiem powinny regularnie chodzić na wizyty kontrolne do swojego lekarza ginekologa i wykonywać zlecane przez niego badania.

W trakcie trwania całej ciąży należy przynajmniej kilkakrotnie oddać krew do przeprowadzenia podstawowej morfologii, zbadać poziom cukru czy udać się na badanie ultrasonograficzne.

Dzięki temu można określić, czy wszystko przebiega pomyślnie i czy nie występują czynniki zagrażające zdrowiu matki lub dziecka. Badania krwi i moczu są przeprowadzane co kilka-kilkanaście tygodni, by w ten sposób lekarz mógł na bieżąco kontrolować zmiany w funkcjonowaniu ciała kobiety i móc odpowiednio wcześnie zareagować, jeśli miałyby wystąpić jakieś zaburzenia. Jednym z zalecanych badań jest badanie na obecność wirusa HIV.

Wiele ciężarnych kobiet odmawia przystąpienia do niego twierdząc, że ten problem ich nie dotyczy. Jest to wynikiem głęboko zakorzenionego stereotypu, iż wirusem HIV mogą zarazić się mogą tylko osoby homoseksualne i biorące narkotyki.

Tymczasem, jego nosiciele znajdują się we wszystkich grupach społecznych, a do zarażenia może dojść nie tylko poprzez stosunek seksualny, ale i przez niewysterylizowane narzędzia i strzykawki w szpitalu. Jeśli okaże się, że przyszła matka jest nosicielką wirusa, powinna zdecydować się na poród poprzez cesarskie cięcie, a do tego przyjmować leki, by nie zarazić dziecka.

lek o nazwie Sebidin jest bezkonkurencyjnym środkiem leczniczym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Next Post

Prawidłowy przebieg ciąży

Obecnie coraz więcej kobiet przekłada decyzję o powiększeniu rodziny. Wpływ na to ma wiele czynników, jednak przede wszystkim chodzi o rozwój kariery i zdobycie niezależności finansowej. Taka tendencja nie musi wcale być czymś złym – wręcz przeciwnie. Kobiety zachodzące w ciążę po trzydziestym, a nawet tuż przed czterdziestym rokiem życia, […]