USG w ciąży

Jednym z podstawowych badań, jakim poddają się ciężarne kobiety jest badanie ultrasonograficzne płodu, czyli USG. Dzięki niemu lekarz i rodzice mogą „podejrzeć” dziecko i upewnić się, że jego rozwój przebiega prawidłowo.

Dla przyszłych rodziców takie badanie jest bardzo ważne również z innych niż medyczne powodów. Zobaczenie swojego dziecka na ekranie komputera pozwala zrozumieć, jak wielka zmiana dokona się wkrótce w ich życiu.

Dlatego, zwłaszcza pierwsze takie badanie jest bardzo ważne i emocjonujące. Podczas niego można dowiedzieć się również, jakiej płci będzie dziecko, choć lekarz może zdradzić ją jedynie wówczas, kiedy oboje rodziców wyraźnie sobie tego życzą. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości rozwojowych, lekarz zleca wykonanie innych badań, by potwierdzić diagnozę.

Dzięki USG rodzice wcześnie dowiadują się o ciąży mnogiej, co również jest niezwykle ważne w kontekście przygotowywania pokoju czy ze względów finansowych. Badanie ultrasonograficzne wykonane w ostatnich dniach ciąży pozwala określić, w jakim położeniu znajduje się dziecko, czy jego pępowina nie owinęła się wokół szyi i czy nie będzie konieczności wykonania cesarskiego cięcia.

Istnieje również możliwość wykonania badania ultrasonograficznego w technice 3D, dzięki czemu obraz jest jeszcze wyraźniejszy i można zauważyć każdy ruch dziecka, a także dokładnie przyjrzeć się jego twarzy.

lekiem o dużej sprzedaży szczyci się Volumatic
W kategorii: Ciąża, USG w ciąży Tagi: 

You might like:

Ciąża bez problemów Ciąża bez problemów
Dbaj o siebie w czasie ciąży! Dbaj o siebie w czasie ciąży!
Prawidłowy przebieg ciąży Prawidłowy przebieg ciąży

Leave a Reply

Wyślij komentarz

© Ciąża. Wszystkie prawa zastrzeżone.